Betty Fisherová a další příběhy (Betty Fisher et autres histoires)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Betty je úspěšná spisovatelka, která miluje svého syna. Ten ale vypadne z okna a umře. Carole je servírka v baru a svého syna Josého naopak bije. Betty se ze ztráty syna nemůže vzpamatovat, tak její šílená matka, která ji přijela navštívit, unese před školou Josého, který tam marně čekal na neobjednanou chůvu. Matka Betty namluví, že to je dítě kamarádky, které má pohlídat, a protože je Betty odtržená od okolního světa, tak se nejprve ani nedozví, že se po dítěti intenzivně pátrá. Když se to dozví, tak se nakonec rozhoupe předat dítě policii, ale na poslední chvíli si to rozmyslí.

Mezitím policie vyšetřuje partnera Carole, který v minulosti prodával drogy. Ten je přesvědčen, že dítě unesl jeho pravděpodobný otec Alex, a pošle za ním policii, ta ale dítě nenajde. Přítel navíc Carole podezírá z toho, že s Alexem spí, a rozhodne se je zabít.

Mezitím přijíždí manžel Betty, který žije odděleně, chce domluvit koupení Josého a domluví si s Carole schůzku. Tam ji vysleduje i přítel Carole a v okamžiku, kdy se je chystá oba zastřelit, ho předběhne bývalý zaměstnavatel Carole, který ji tajně miloval a žárlil na ni.

Alex mezitím prodá dům, ve kterém ho nechala bydlet jeho milenka, a chystá se odletět do Asie. Stejným letadlem prchá i Betty a na dovolenou odlétá i policejní komisař. Ten uvidí Alexe hlídat cizí dítě a v domnění, že to je José, za ním jde. Ten zpanikaří, vysype všechny peníze a je chycen. Betty s Josém v pořádku odlétá.

Jakub Vrána, 13.3.2006, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.