Bratrstvo vraždy (Brotherhood of Murder)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Tom Martinez přijde o práci a v baru potká chlapa, který ho ujišťuje v tom, že na tom takhle není sám, a pozve ho na setkání přátel. Tam Tom pochopí, že to jsou fašisti, ale protože je na tom špatně a oni ho podporují, tak s nimi zůstane, dokonce s nimi i sympatizuje. Z organizace se vyčlení radikálnější jádro a Toma vezmou s sebou. Dávají Tomovi peníze, nejdříve malé objemy pravých, potom falešné a nakonec kradené. Chlapa, který Toma do spolku přivedl, zastřelí, protože to prý byl zrádce. Zastřelí i známého židovského rozhlasového moderátora. Když Tomovi dojde, co všechno dělají, tak chce odejít, to ale není tak jednoduché. Navíc si na něj kvůli falešným penězům došlápne policie, se kterou se po čase rozhodne spolupracovat.

Policajti všechny členy spolku pochytají, jen hlavní šéf se zabarikáduje v domě na jakémsi ostrově a vzdoruje. Nakonec ale zastřelí i jeho.

Zbylé členy spolku pozavírají a Tomovi a jeho rodině změní identitu a narafičí to tak, aby to vypadalo, že Toma zabil nějaký jiný fašistický spolek.

Jakub Vrána, 9.12.2005, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.