Cesta do zatracení (Road to Perdition)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Michael pracuje pro mafii jako nájemný zabiják. Na jedné akci se synem hlavního šéfa Connorem se dozví, že Connor šéfa nejspíš okrádá. Vzhledem k tomu, že to slyšel i Michaelův syn Michael, rozhodne se Connor zabít jeho rodinu. Místo Michaela ale zabije jeho bratra a matku. Michael starší se mu chce pomstít, to šéf ale nechce dovolit, proto i se synem odjíždí za hlavním šéfem, nepovolí to ale ani ten.

Aby si Michael získal respekt, tak mafii začne brát peníze, ti na něj ale pošlou nájemného vraha. Při získávání účetních knih je Michael postřelen, takže se na čas uchýlí k náhodným lidem. Když už to vypadá, že se vzduch uklidnil, tak odjíždí za tetou, kde na něj ovšem čeká najatý vrah, který ho zastřelí. Těsně před smrtí ho ale Michael zastřelí taky, takže toho ušetří svého syna, který se následně vydává bydlet k lidem, u kterých čas pobývali a kterým nechali většinu peněz.

Jakub Vrána, 23.9.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.