Chladnokrevně (Confidence)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Jake a jeho parta podvodem připraví jistého chlápka o spoustu peněz a vzhledem k tomu, že peníze byly určeny na nákup drog, tak předpokládá, že nic hlásit nebude. To je pravda, vše se ale dozví jeho šéf King, který chce od Jakea dluh splatit. Ten mu nabídne zorganizování obřího podvodu - od banky si půjčí peníze, vzápětí je vyberou na Belize a dovezou zpět do států. King nakonec souhlasí, do party mu ale přidá svého člověka.

Vše probíhá víceméně podle plánu, po Jakeovi ale začne jít detektiv Gunther, kterého se Jake bojí, takže celou akci zruší a odežene Lily. Potom si to ale rozmyslí a akci zase rozjede. Vše klapne, ale na letišti je dopadne policie a jde po nich i King. Jake to ale ve spolupráci s Guntherem narafičil tak, že policie chytne Kinga s taškou plnou drog a ještě to vypadá, že jim u toho asistovali otravní policajti, kteří s Jakem dříve spolupracovali, ale potom ho zradili. Jake totiž s Guntherem dlouhodobě spolupracuje a na letišti tašky vyměnili. Kingův člověk ve spolupráci s Lily Jakea zastřelí, ten ale použil svůj oblíbený trik s neprůstřelnou vestou a kapslí krve, takže přežije a celá parta si v klidu může rozdělit lup - Jakea už nikdo hledat nebude a ostatní jsou čistí.

Jakub Vrána, 12.8.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.