Darebáčci (Small Time Crooks)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Ray se chce spolu s kumpány prokopat do banky a proto si pronajme obchod poblíž. Manželka tam jako zástěrku začne prodávat své koláčky. Rayova parta je neschopná a prokope se pouze do sousedního obchodu, zato manželce se daří tak, že na koláčky postaví továrnu, ze které všichni žijí.

Žena se chce dostat do vyšší společnosti, a proto se začne scházet s mladíkem, který o ni jeví zájem, ale ve skutečnosti mu jde pouze o peníze. Když účetní celý podnik okradou, tak ji pustí k vodě. Ray ženu mezitím opustil a rozhodne se ukrást šperk z trezoru na jedné párty. Nechá vyrobit kopii, trezor otevře, ale když je vyrušen, tak neví, který šperk je ten pravý a ten správný tam samozřejmě nechá.

Žena se k němu vrátí a Ray už si myslí, že jsou na mizině. Žena ale svému příteli z trezoru vzala luxusní pouzdro, které mu předtím dala, takže pár let se špatně mít nebudou.

Jakub Vrána, 19.12.2005, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.