Hadí tanec

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Olga je vdaná za staršího Vladimíra celé manželství se stará pouze o domácnost a děti. Když potká svou kamarádku, tak si uvědomí, že se chce v životě realizovat i jinak a začne spolu s ní provázet turistky. Manžel jí to nejprve nechce povolit, potom na to přistoupí, ale jakmile se mu zdá, že v domácnosti není něco dokonalé, tak jí to předhazuje. Později ji začne i fyzicky týrat, například jí ve spánku ostříhá vlasy.

Ona pro zklidnění situace změní zaměstnání, ničemu to ale nepomůže. S ředitelem hotelu se do sebe navíc zamilují.Když její manžel pár let před důchodem ztratí zaměstnání, vše se ještě zhorší a ona zvažuje odchod, manžel jí ale předběhne. Chvíli je klid, pak se ale Vladimír vrátí a na usmířenou ji pozve do divadla. Místo toho ji zaveze do lesa, kde ji zmlátí a polonahou ji tam nechá. Ona vše oznámí na policii, tam s tím ale nemohou nic moc dělat, protože chybí jakékoliv důkazy, proto ji pouze zavezou domů. Tam jí manžel opět vyhrožuje ostříháním vlasů, ona ho v boji ale probodne tak, že vykrvácí.

Celý příběh vypráví v léčebně doktorovi pro nové přezkoumání případu. Konečně si uvědomí, že byla především obětí.

Jakub Vrána, 17.9.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.