Harry Potter a Ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Harry přijíždí na mistrovství světa ve famfrpálu, tábor s fanoušky je ale napaden. Všichni prchají, omráčený Harry ale zůstává ležet na zemi. Po krku mu jde chlápek, kterého zná ze snu, ale nedostane ho.

V Bradavicích se letos koná turnaj tří kouzelníků ze tří škol, Ohnivý pohár kromě nich ale vybere ještě Harryho, který nesplňuje věkový limit a ani se nepřihlásil. S drakem si poradí díky létajícímu koštěti, vodní úkol zvládne díky bylině žábrovníku, v přesouvajícím se bludišti najde Ohnivý pohár jako první spolu se svým spolužákem Cedrikem. Ten je přenese na hřbitov, kde je pochován Tom Riddle. Voldemortův služebník ihned zabije Cedrika a mimo jiné pomocí Harryho krve zhmotní Voldemorta. Harry se s ním utká a během souboje se zjeví duchové rodičů, kteří mu pomohou s útěkem. Harry s Cedrikem se přenesou zpět do Bradavic, kde obecenstvo po aplausu zjistí, že Cedrik je mrtev. Rozhozeného Harryho se ujímá učitel černé magie, což je ve skutečnosti chlápek ze sna a další Voldemortův služebník s podobou změněnou pomocí mnoholičného lektvaru. Ukazuje se, že to je ten, kdo ho přihlásil do turnaje s cílem se ho zbavit. Harryho zachrání Brumbál a spol.

Důležitým prvek ve filmu je také ples, ve kterém Hermionu zklame Ron, protože ji na ples pozve až jako poslední možnost, kdy už je zadaná. Zatímco ona si ples užívá se starším partnerem, nedospělí kluci se na plese otravují.

Jakub Vrána, 17.1.2006, ČSFD 5/5

Diskuse

Andrew:

Jedna věcná připomínka. Nerad bych se mýlil, ale na tom hřbitově nejsou pochováni Harryho rodiče, ale Tom Riddle, tedy Voldemortův otec (kde jsou pochováni Harryho rodiče se v knize ještě nikdy neuvádělo).
# 6.2.2006 18:28:33

anonzmka:

ma pravdu na tom řbitově nejsou harryho rodice
# 12.2.2007 13:42:32

Jakub Vrána:

Díky za upozornění, opravil jsem to.
# 11.5.2007 14:23:25

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.