Hra o dítě (Trapped)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Skupina únosců vždy unese dítě a od rodičů chce výkupné, což se jim zatím vždy podařilo bez přivolání policie. Jeden drží dítě, druhý ženu a jeho manželka muže (tentokrát doktora). Právě unesená holčička má ale astma, takže musí svůj plán upravit, aby jí matka mohla předat léky. Rodiče se postupně dozví, že peníze nejsou jediný motiv únosu. Únosci totiž doktora viní ze smrti svého dítěte. Ten ale přesvědčí únoskyni, že za to nemohl, takže ta chce únosce od plánovaného zabití holčičky odradit. Matka mezitím svého únosce zraní, ale protože jí vyhrožuje smrtí holčičky, tak nic dalšího nepodnikne. Holčička se pokusí utéct, za chvíli je ale chycena.

Doktor pomocí sledování mobilů zjistí, kde únosci jsou a letí tam spolu se svou únoskyní letadlem. Přistane na dálnici, čímž způsobí hromadnou havárku. Únosce chce holčičku adoptovat, na což všichni zírají jako blázni. Ve vzniklé mele se nakonec ženě podaří zastřelit únosce, ostatní přežijí.

Jakub Vrána, 5.2.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.