Jen blázni spěchají (Fools Rush In)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Alex je z New Yorku a v Las Vegas staví zábavní klub. Potká Isabel, se kterou se vyspí, načež se ona ráno vypaří. Po třech měsících za ním přijde s tím, že čeká dítě a že po něm nic nechce, snad jen to, aby navštívil její rodinu v roli přítele. Alex se do ní zamiluje a ihned se vezmou.

Přestože je každý dočista jiný, nakonec jsou schopni spolu žít. To se změní v okamžiku, kdy Alex dokončí práci a má být přesunut na novou zakázku do jiného města. Bojí se to Isabel říct, takže ta se to dozví od někoho jiného. Isabel jde do nemocnice, takže si Alex myslí, že potratila, a odjíždí pryč. Isabel ale místo toho odjede do Mexika a Alexovi pošle rozvodové papíry. Alexovi začne docházet, že by to mohlo být všechno trochu jinak, než si myslí, a vypraví se za ní. Dostihne ji chvíli před porodem, který se na mostě podaří. Termín proti zrušení rozvodových papírů sice mezitím vyprší, to ale oběma nevadí.

Jakub Vrána, 17.12.2005, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.