Krvavý příliv (Crimson Tide)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Kvůli hrozícímu jadernému útoku vyplouvá atomová ponorka. Kapitán Ramsey má za velícího důstojníka Huntera. Když se zdá, že jaderný útok je na spadnutí, dostanou příkaz k použití jaderných hlavic. Než ho provedou, tak přijde další zpráva, ta je ale uprostřed přerušena, protože na ně zrovna zaútočí cizí ponorka. Hunter se chce vynořit, aby zprávu mohli zachytit, kapitán ale trvá na odpálení raket, proto ho Hunter v souladu s vojenskými řády zbaví velení. Při vynořování je ponorka znovu napadne, utrpí ztráty, ale ubrání se a cizí ponorku zničí.

Kapitán mezitím zorganizuje vzpouru, převezme velení a chystá se odpálit rakety. Hunter se ale osvobodí a těsně před tím, než dojde k odpálení raket, vytáhne klíč, který je k tomu zapotřebí. Když na to kapitán přijde, tak dojde ke konfrontaci, společně se ale dohodnou, že počkají tři minuty zbývající do pravděpodobného odpálení cizích raket. Během této doby se konečně podaří opravit vysílačku a přijmout zprávu, která útok ruší.

Na pevnině kapitán požádá o odchod do důchodu, Huntera povýší a souhlas pro použití jaderných hlavic bude moci od příště vydat pouze prezident.

Jakub Vrána, 7.4.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.