Má mě rád, nemá mě rád (A la folie... pas du tout)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Angelika je zamilovaná do kardiologa a dělá všechno pro to, aby opustil svou těhotnou ženu. Posílá mu dárky a dopisy, nechává mu vzkazy na telefonu, pošle mu letenku na společnou dovolenou, manželku nabere motorkou, takže potratí. Muž je z toho na prášky mimo jiné i proto, že neví, kdo ho vlastně takhle uhání. Manželka ho opouští a když za ním do ordinace přijde žena, která tam chodí každý týden hlavně proto, aby se před ním mohla vysvléct, tak padne podezření na ni a vlepí ji facku. Žena vyhrožuje žalobou, s čímž se Angelika nemůže smířit a navšítíví ji. Poperou se, a protože má žena slabé srdce, tak umírá. Doktor kvůli skandálu přijde o všechny pacienty. Angelika si pustí plyn, ale protože doktor je její soused, tak ji zachrání. Tím se do něj ještě víc zamiluje. Doktorovi konečně dojde, že právě ona je jeho tajná ctitelka, a jasně jí dá najevo, že nemá zájem. To ona neunese a omráčí ho, načež je zavřena do blázince. Doktor po úrazu zůstal kulhat, ale po několika letech má dvě děti. Angeliku pouští z blázince pod slibem, že bude dále brát léky. Ale ukáže se, že je nebrala celou dobu.

První polovina filmu je podána z pohledu Angeliky, takže to vypadá, že má s doktorem skutečný vztah. Až v druhé polovině vyjde najevo, že doktor o ní vůbec neví.

Jakub Vrána, 8.2.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.