Mercury (Mercury Rising)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Autistický kluk Simon rozluštil tajný kód zveřejněný v časopisu s hádankami. Šéf NSA to chce utajit, proto za ním pošle zabijáka, který zlikviduje jeho rodiče, kluk se ale schová a než ho zabiják najde, musí utéct, protože přijíždí policie. K nalezení Simona je přizván agent FBI Art, kterému se to povede a pochopí, že po Simonovi jdou. Proto ho v nemocnici nechá hlídat, ale když se na něj přijde podívat, tak zjistí, že byl na žádost jeho rodičů přesunut jinam. Únosem ho zachrání a střelci utečou.

Když se vrátí k Simonovi domů, tak Simon znovu zavolá na číslo uvedené v hádance, díky čemuž je konktaktuje autor šifry. Ten je však po chvíli taky zabit, tak se Art obrátí na FBI a nechá Simona zařadit do programu na ochranu svědků. Šéf NSA ho chce zajmout, ale Art spolu s FBI ho zabijí, takže Simon může v klidu jít do speciální školy.

Jakub Vrána, 25.11.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.