Nebezpečná známost (Swimfan)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Středoškolák Ben chodí s Amy a závodně plave. Na školu přijde nová holka Madison a svede ho. On to považuje za úlet a už s ní nechce nic mít, ona se na něj ale upne a snaží se ho všemožně získat. Schválně si v jeho autě zapomene kalhotky, v nemocnici, kde Ben občas pracuje, mu schválně vymění léky, takže málem zabije jednoho pacienta, podstrčí mu steroidy, takže ho vyřadí ze závodu. Když to pořád nezabírá, tak vše řekne Amy a celé škole, potom zabije jeho spolužáka, aby to vypadalo, že to udělal on.

Nakonec shodí Amy z motorky a v nemocnici ji chce dorazit, Ben ale jejího bratrance nastylizuje do její poslední oběti, což ji zblbne. Vytáhne z ní přiznání, což jeho kamarádi tajně nahrají na kameru. Policie ji už odváží, ona ale vezme pistoli a policisty zabije, vrátí se do domu a odveze Amy do bazénu, kam ji shodí. Ben ji zachrání a strhne přitom do vody Madison, která neumí plavat, takže se utopí.

Jakub Vrána, 14.8.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.