Nenávist (The Grudge)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Profesor zdánlivě bez důvodu skočí z okna a za tři roky děj pokračuje. Pečovatelka Karen jde jako záskok do domu, kde najde pouze mlčenlivou stařenu. V horním patře později najde ještě chlapce zalepeného ve skříni. Společně se stařenou uvidí přízrak, což Karen vyděsí a stařenu zabije. Policie najde na půdě manželský pár po vraždě a sebevraždě stejně jako před třemi lety. Tehdy totiž žena platonicky milovala profesora, na což přišel manžel, zlomil jí vaz, utopil dítě a sám se oběsil. Když se to profesor dozvěděl, tak skočil z okna.

Karen i všechny ostatní, kteří přišli do domu, pronásledují přízraky a postupně je vraždí. Policajt, který přišel dům zapálit, se utopí, Karenina přítele zlikviduje přízrak. Karen se nakonec dům podaří zapálit, ale hasiči ho uhasí a když už to vypadá, že se Karen zachrání, tak ji přízrak také vyděsí doslova k smrti.

Jakub Vrána, 6.5.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.