Neslušný návrh (Indecent Proposal)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

David s Dianou se rozhodnou postavit dům. Dianě se ale přestane dařit prodej nemovistostí a David přijde o práci, proto jim hrozí zabavení domu bankou. Vydají se do Las Vegas, kde nejprve vyhrají 25 tisíc (potřebují 50), ale pak zase o všechno přijdou. Potkají tam miliardáře Gage, který jim nabídne milión za noc s Dianou. Nakonec to přijmou, ale když se s penězi vrátí, tak zjistí, že banka už jim dům zabavila a koupil ho někdo jiný. Dianě se nakonec podaří zjistit, že to byl Gage, jde za ním a udělá mu scénu.

David ji začne podezírat a nemůže se s její "nevěrou" vyrovnat. Gage jde k Dianě na hodinu pro přistěhovalce. Když to nezabere, tak se od ní nechá provádět po nemovitostech. Ta nakonec zabere, s Davidem se i kvůli jeho nesnesitelnosti rozejde a s Gagem se stále více sbližuje. David jí nakonec podepíše rozvod, ale protože Gage pozná, že Diana Davida stále miluje, tak jí namluví, že holek za milión byla celá řada a ona je jen jedna z mnoha. Ona ho proto opustí a vrátí se k Davidovi.

Jakub Vrána, 7.4.2006, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.