Neúplatní (The Untouchables)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Zaměstnanec Ministerstva financí Eliot má za úkol v době prohibice dostat Al Capona. V Chicagu jsou ale skoro všichni včetně většiny policistů podplacení, takže místo úspěchu při razii se pouze zesměšní. Narazí ale na běžného pochůzkáře, se kterým vytvoří tým, do kterého vezmou ještě nadějného nováčka a účetního, který chce Capona dostat na krácení daně.

Podaří se jim překazit transport alkoholu z Kanady a zajmou u toho člověka, který jim výměnou za snížení vlastního trestu dosvědčí, které platby byly určeny pro Capona. Než však dojde k soudu, je spolu s účetním zastřelen. O něco později zastřelí i pochůzkáře a Eliot má poslední šanci chytit Caponova účetního, než odjede, což se mu podaří.

U soudu zjistí, že celá porota je podplacená, ale přesvědčí soudce, aby porotu vyměnil s jiným případem, takže Capona na daňový únik nakonec skutečně dostane.

Jakub Vrána, 17.6.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.