Nezvratný osud 2 (Final Destination 2)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Kimberly má vizi, že spolu se svými kamarády zahyne při hromadné autonehodě. Proto zatarasí cestu, aby se auta nehodě vyhnula. Za chvíli k nehodě skutečně dojde, takže lidi, kteří měli umřít, přežijí. Stane se to v den výročí nehody letadla, která byla podobně předpovězena a po které začali přeživší pasážeři jeden po druhém umírat. Stejně začnou umírat i lidé ze zachráněných aut, takže se Kimberly vydá za Clear, která z letadla jediná zatím přežila. Ta se jí po rozmýšlení rozhodne pomoct, takže spolu navštíví spalovače mrtvol, který jim poradí, že pochod smrti může přerušit jedině neočekávaný vznik života.

Obě si myslí, že to má být narození dítěte ženy, která u nehody taky byla, a proto ji nechají zavřít do vazby, kde by se jí nic nemělo stát. Zároveň má Kimberly vize toho, jak jednotliví lidé umřou, ale nedaří se jí v tom zabraňovat. Společně s ostatními přijdou na to, že žijí jen díky tomu, že jim přeživší z letadla nějak zkřížili život, takže po nich jde smrt.

Když žena porodí, tak si Kimberly uvědomí, že žena nehodu ve vizi přežila a že to tudíž nebude ono. Clear umírá. Kimberly skočí autem do vody, utopí se a nechá se oživit. Zdá se, že už je po všem, ale na oslavě umře kluk, kterému zkřížil cestu jeden přeživší z auta...

Lidí umírají obzvlášť rafinovaným způsobem - prvnímu se vzpříčí ruka v odtoku, takže málem uhoří, nakonec se mu ale podaří zachránit, jenže když už je na zemi, tak ho propíchne žebřík. Další žena se zachytí vlasy ve výtahu, takže jí to hlavu nakonec utrhne. Jiná žena přežije autonehodu, ale zaklesnou se jí nohy. Když ji hasiči osvobozují, tak se nafoukne airbag, který ji napíchne na kůl v sedačce.

Jakub Vrána, 30.4.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.