Novocaine

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Za zubařem Sexterem přijde mladá Susan a nechá si od něj předepsat léky proti bolesti. Přestože se lékař dozví, že recept zfalšovala, aby léků dostala více, tak na ni nezavolá policii a pouze jí domluví, když si přijde kaz nechat opravit. Poté, co se s ním vyspí, mu ukradne všechny drogy, které v ordinaci má, takže po něm brzy začne jít policie, on ale zase nic neřekne.

Když navštíví Susanina bratra, aby od něj drogy získal zpět, tak dojde k potyčce a on ho píchne nůžkami do ruky. Druhý den je ale bratr nalezen u Sextera doma mrtvý pokousaný jeho zuby. Je zatčen, ale podaří se mu uniknout, takže zjistí, že to na něj narafičila sestra z jeho ordinace Jean spolu s jeho bratrem. Jean pozve bratra do ordinace, kde ho zastřelí, ten si to ale natočí skrytou kamerou. Když Sexter vidí bezvýchodnost situace, tak si vytrhá všechny zuby, dá je do pusy svému bratrovi a ordinaci vyhodí do vzduchu, takže to vypadá, že umřel. Nahrávka ale zůstane, takže Jean zavřou, on se Susan odjíždí do Francie.

Jakub Vrána, 23.9.2006, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.