Oběti a vrazi

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Sourozenci Jana a Miroslav se mají od mala velice rádi a přitahují se. Když je otec mlátí, tak se schovají do sklepa a žebříku vytáhnou jednu příčku, takže se otec pádem zabije. Jana Miroslavovi rozmluví několik svateb, on i uteče od oltáře. Je to hrozná děvka, ale Miroslava dlouho odmítá. Když spolu nakonec začnou spát, tak otěhotní, dítě si ale nechá vzít.

Tímto příběhem se prolíná děj o mnoho let pozdější. Jana se tajně vdá, Miroslavovi to řekne až následně a poprosí kamarádku Olgu, aby ho utěšila. Ta se do něj ale zamiluje, nicméně když Jana Miroslavovi řekne, že ji na něj poslala, tak od ní uteče. Jana ve svých záletech pokračuje i po svatbě, Miroslav se nakonec umoudří, Olze odpustí a vrátí se k ní. To Jana nemůže přenést přes srdce a vyhrožuje mu, že Olze řekne, že zabil otce. Olze naopak vyhrožuje, že bratrovi řekne o záletech, které v mládí podnikaly spolu.

Miroslav se tedy vrací k Janě a rozhodne se zabít jejího manžela. Ze žebříku ale spadne sestra. Když už se to musí provalit, tak skočí z kostelní věže.

Jakub Vrána, 23.4.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.