Obhájce smrti (Heartless)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Advokátka Miranda nabízí zprostředkování Zelené karty. Její asistentka, která v tom začala vidět nějaké nesrovnalosti, je napadena - její manžel je mrtev, ona upadá do bezvědomí. Spolu s Mirandou to provedl její známý policajt, se kterým spala. Jeho zavřou, na ni ale nemají důkazy a ona policajtovi slibuje, že ho z toho dostane. Novinář David si jakoby přijde požádat o Zelenou kartu, ona mu ji slíbí do roka zařídit a zaměstná ho jako nového asistenta.

Boháč, se kterým Miranda také spí, ji odkopne, načež za ním pošle vraha, kterého dostala z vězení, a ten ho zabije. David najde důkazy o tom, že Miranda od lidí jen vybírá peníze a Zelenou kartu jim nikdy nezprostředkuje a Mirandu opouští, ta ho ale nechá vykrást. Když si jde David pro věci, tak ho postřelí, u čehož ji chytne policie. Ona to ale uhraje na sebeobranu a advokátku dělá dál.

Jakub Vrána, 24.3.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.