Ochotní dospělí (Consenting Adults)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Richard a Priscilla se seznámí s novými sousedy Eddiem a Kay. Vzájemně se sblíží, takže Eddie Richardovi nabídne, že si na noc vymění manželky, ženám o tom ale neřeknou. Richard si to s Kay užije, ta je ale ráno nalezena mrtvá. Vzhledem k tomu, že s ní měl prokazatelně chvíli před smrtí sex a že se na basebalové pálce, kterou byla zabita, najdou jeho otisky, tak je zatčen.

Vzhledem k tomu, že se Eddie tváří, jako že o žádné výměně neví a s Priscillou v noci vůbec nebyl, tak je Richardovi jasné, že to na něj narafičil, aby získal pojistku. Spolu s detektivem pojišťovny, která má vyplatit pojistku, se pustí do pátrání a zjistí, že mrtvá žena není Kay, ale někdo jí podobný. Richard Kay najde, ta mu řekne, že ji k tomu Eddie přinutil, a vzápětí je zabita. Eddie a Priscilla zatím žijí spolu, když ale Richard Priscillu kontaktuje, tak mu uvěří, načež se jí chce Eddie taky zbavit. Richard se dostane do domu, Eddieho přemůže a Priscillu osvobodí.

Jakub Vrána, 9.9.2006, ČSFD 2/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.