Odplata (Payback)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Porter s parťákem ukradne 140 tisíc, ale ten ho zradí - manželce ukáže fotku Portera s milenkou a ta se ho pokusí zastřelit. Když se z toho vyseká, tak zajde za manželkou, ale nezabije ji. Ta se ale předávkuje drogami a stejně umře. Porter jde po stopě, až dojde k původnímu parťákovi a chce po něm svých 70 tisíc. Ten už je ale samozřejmě nemá, takže ho zabije a došlápne si na jeho šéfa. Ten mu ale také nechce vyjít vstříc a když i jeho šéf po telefonu nechce spolupracovat, tak zabije i jeho.

Porterovi jdou po krku i zkorumpovaní policajti, kteří chtějí peníze pro sebe. Porter vraždu bývalého parťáka narafičí tak, že to spadne na tě, a tím se jich zbaví.

Šéfovi všech šéfů unese syna, což ho naštve, Portera chytne a mučí ho, aby mu řekl, kde syn je. Ten ho místo toho zavede do bytu, kde dřív bydlel a kde na něj předtím nastražili bombu spouštěnou telefonem. Tu odpálí, takže je definitivně volný i s penězi.

Jakub Vrána, 28.11.2005, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.