Past (Bound)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Dívka Corky se vrátí z vězení a ve výtahu potká Violet a jejího mafiánského přítele Caesara. Violet se do Corky zamiluje a naplánují, jak Caesara obrat o peníze, které má vyprat. Společně je vezmou z kufru a Violet Caesarovi namluví, že mu je vzal syn mafiánského bose Johny, se kterým se vzájemně nesnáší. Čekají, že Caesar uteče a ony budou mít volnou cestu, on se ale místo toho rozhodne hrát otevřenou hru a Johnyho před otcem obviní. Věci se vymknou kontrole a on Johnyho i otce zastřelí. Před policisty přivolanými ke střelbě stihne všechno zamaskovat.

Caesar dalšímu mafiánskému šéfovi Mikovi řekne, že k němu Johny s otcem vůbec nedorazili a chce najít peníze. Prohledá to u Johnyho v bytě, tam je ale samozřejmě nenajde. Když se spolu s Violet vrátí domů, začne Caesar připravovat těla k odvozu a už to vypadá, že Violet s Corky budou mít volnou cestu, jenže Caesar je uslyší telefonovat a obě je sváže. Po chvíli přijíždí Mike a aby se jich Caesar zbavil, potřebuje Violet. Ta mu zavolá, že jsou Johny s otcem v nemocnici, kam Mike s prázdným kufrem odjíždí. Přestože se Caesar s Violet domluvil, že se rozdělí napůl a nikdo další už neumře, jde po odchodu Mika zabít Corky. Ta se ale ubrání a Caesara naopak zastřelí Violet. Tělo schovají a Mikovi Violet řekne, že je Caesar donutil a potom utekl, takže Mike chápe, že chce Violet odjet hodně daleko.

Jakub Vrána, 10.6.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.