Perníková věž

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Umře dívka, kterou miloval Jakub a která žila ve stejném domě. Policie dospěje k závěru, že spáchala sebevraždu, přestože byla před smrtí znásilněna. Jakub je přesvědčen o tom, že smrt má na starosti šéf podsvětí, kterého k ní poslal vyzvednout drogy. Po rozhovoru s ním se ale dozví, že na místě činu byl mafiánův bratr. Na večírku, kam je pozván, ho chce zastřelit, ale zjistí, že to jsou dvojčata, a proto raději nezastřelí nikoho a ujíždí. V autě, kterým pro něj přijel jeho kamarád Radek, je ale i Radkova holka, která je zastřelena ochrankou.

Jakub si všimne, že v domě na proti žije šmírák a vydá se za ním zjistit, jestli něco neviděl. Dozví se, že u holky byl v den vraždy on sám, dal jí do kafe drogy a vyspal se s ní. Ona se po jeho odchodu opravdu zabila. Kvůli drogovému oknu na to ale dočista zapomněl. Když zjistí pravdu, odjíždí na místo, kde si spolu jako děti hráli, a sám se zabije.

Jakub Vrána, 6.2.2006, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.