Poslední zůstává (Last Man Standing)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

John Smith projíždí téměř opuštěným městečkem blízko mexických hranic, když se ale podívá na holku tamního bose, tak mu rozbijí auto a on musí zůstat. Ve městě zbyly v podstatě jen dvě zločinecké bandy a zkorumpovaný šerif. Smith je tvrďák, gangsterů se nebojí a hned jich pár postřílí. Šéf jedné bandy chce, aby pro něj pracoval, což se mu na čas povede. Smithovi jde ale hlavně o peníze, takže bandu opouští a dodává informace oběma.

Smith se rozhodne holku, která to vše původně začala, osvobodit, vystřílí u toho půlku gangu a svede to na znepřátelenou bandu. Bosům to ale dojde a tak Smithe zajmou a zmlátí. Smith se ale osvobodí a uteče. Šerif jim namluví, že je v domě spolu s druhým gangem, takže tam zajedou, dům zapálí a celý gang včetně bosů postřílí. Smith se mezitím ukrývá a dochází mu, že už mu nejde o peníze, ale o zlikvidování těch ničemů. Zajde osvobodit svého kamaráda, postřílí druhou půlku druhého gangu, takže zbudou jen bosové. Ti ho později najdou a chtějí se s ním spojit a ovládnout oblast, on je ale taky zabije a jede dál.

Jakub Vrána, 1.12.2005, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.