Pravdivá romance (True Romance)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Prodavač comicsu Clarence potká v kině holku Alabamu, kterou mu ve skutečnosti zaplatil jeho šéf. Oni se do sebe ale zamilují, vezmou se a Clarence jde Alabamu vykoupit k jejímu pasákovi. Poperou se, Clarence ho zastřelí a místo jejích věcí dostane kufr kokainu. Když od táty - bývalého policajta - zjistí, že po něm nejde policie, tak odjíždí do LA zboží prodat. Na místě činu ale nechal řidičák, podle kterého ho snadno najdou mafiáni. Zabijí tátu a jedou do LA.

Clarence přes svého kamaráda a dalšího prostředníka najde filmovou hvězdu, která je ochotná koupit celý kufr najednou. Prostředníka ale mezitím chytnou policajti a dají mu štěnici. Když je obchod dojednán, tak do pokoje vpadne policie a vzájemně s ochrankou hvězdy na sebe míří. Vtom ale zrovna doráží i mafie. Všichni se postřílí a přežije jen Clarence, jeho kamarád a Alabama, kteří nerušeně s penězi odchází.

Jakub Vrána, 22.1.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.