Příběhy obyčejného šílenství

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Petr pracuje na letišti s vysokozdvižným vozíkem. Rozešla se s ním dívka Jana, což on dost těžce snáší a snaží se ji získat zpět. Jednoho dne mu matka zavolá, že mu umírá otec, když ale přijede, tak se dozví, že otce už jenom moc nebaví žít. Na matčin popud otec zavolá na náhodné číslo, aby vyzkoušel, zda lidé stále poznají jeho hlas, kterým četl týdeníky. Dívka na druhé straně hlas sice nepozná, vede to ale k jejich bližšímu seznámení.

Petr jde s dívkou, které omylem ostříhal vlasy, na vernisáž, kde potká i svého otce recitujícího týdeník. Dívka se s ním chce vyspat, k ní domů ale přijde i Jana se svým novým přítelem Alešem a vypráví mu, jak byl Petr super. Petr to slyší, zavolá jí, je ale odhalen, takže Jana odjíždí. Petr ji ale dožene a když se opět sblíží, tak ji chce překvapit tím, že se jí nechá poslat v krabici. Při nakládání to ale spletou a on odletí letadlem neznámo kam.

Jakub Vrána, 28.10.2006, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.