Proroctví z temnot (The Mothman Prophecies)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Novináři Johnu Kleinovi umře žena a po její smrti najde blok s podivnými kresbami. V noci se vydá autem do jiného města, ale zastaví v malém městečku a neví, jak se tam dostal, když je dál, než bylo možné za daný čas vůbec ujet. Dějí se tam podivné věci, lidi mají stejná zjevení jako měla jeho žena. Spolu s místní policistkou se tomu pokouší přijít na kloub, ale moc se mu to nedaří.

Navštíví autora knihy, který přízraky také popsal. Ten mu řekne, že přízraky se snaží varovat před katastrofou, která je ale stejně neodvratitelná. John se dozví, že na řece, která protéká městečkem, dojde k neštěstí, policistka má navíc sen, ve kterém se skoro utopí. John si myslí, že vybuchne místní továrna, to se ale nestane. Dostane vzkaz, že mu má zavolat jeho manželka, tak jede na domluvené místo, po rozhovoru s policistkou telefon ale nezvedne a vrací se zpět. Na místním mostě je zácpa a když je tam John a policistka, tak se začne hroutit. Zahyne spousta lidí, ale policistku John zachrání.

Jakub Vrána, 14.1.2006, ČSFD 4/5

Diskuse

miki:

je to fakt nej film když jsem viděla poprvé tak mě mrzelo v zádech
# 1.11.2008 06:56:32

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.