Pulp Fiction

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Gangsteři Vincent a Jules jdou vyzvednout kufřík zlata a zastřelit několik mladíků, kteří o něj chtěli připravit jejich šéfa. Během návratu omylem zastřelí posledního kluka, kterého měli přivézt, takže musí vyčistit auto.

Na snídani se staví v kavárně, kterou se právě rozhodli přepadnout dva amatéři. Protože chtěli i kufřík, tak by je Jules normálně zatřelil, ale protože se právě pod vlivem zázraku (vyhnuly se mu všechny kulky) rozhodl všeho nechat, tak je ušetří.

U šéfa se potkají s boxerem Butchem, který má kvůli sázkám domluveno, že svůj poslední zápas prohraje.

Než k zápasu dojde, má ještě Vincent vyvést Marcellusovu ženu, když bude pryč. Žena se předávkuje a málem umře, Vincent ji ale zachrání.

Boxer si na sebe vsadí víc, a proto protivníka zabije a utíká. Jeho přítelkyně ale doma zapomněla památeční hodinky, takže se pro ně musí vrátit. Potká tam Vincenta a zastřelí ho. Na ulici potká Marcelluse, srazí ho autem a sám nabourá. Při honičce se dostanou do obchodu, kde Marcelluse znásilní policajt. Butch by mohl utéct, ale sželí se mu ho a zachrání ho.

Jakub Vrána, 27.6.2006, ČSFD 5/5

Diskuse

paya:

Hele jak můžete vědět. že v tom kufříků bylo zlato?
# 3.9.2007 22:06:22

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.