Sametoví vrazi

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Člen URNY Karel je zapleten se zločinci obchodujícími se zbraněmi. Jeho kamarád Ludvík zastřelí jednoho překupníka, aby získal jeho peníze. Společně ho hodí do Orlické přehrady. Pak ve vraždách pokračují, zabijí domnělého milence Karlovy přítelkyně Ivety a ještě někoho kvůli penězům. Oběti zavařují do sudů, s čímž jim pomáhá Igor. Ten se chce zbavit své matky, která provozuje nevěstinec, a pošle jí balíček s výbušninou. Karel spolu se svým kamarádem založí firmu a aby získali půjčku, tak potřebují zastavit dům. Švagr s tím ale nesouhlasí, tak ho taky zastřelí. Jsou čím dál tím bezstarostnější, což vyústí v to, že se Karel při blbnutí převrátí s autem a zůstane na vozíčku.

Ludvík se vraždami chlubí, což policii přivede k prohledání Orlické přehrady, kde těla skutečně najdou a po doznání a výpovědi Karla všechny zatknou.

Jakub Vrána, 5.11.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.