Sběratel polibků (Kiss the Girls)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Detektiv zjistí, že mu v jiném státě unesli neteř, a tak se tam vydává. Zjišťuje, že unesených je už osm, z toho tři po smrti. Pachatel unese další ženu (doktorku), které se podaří utéct, ale kvůli podanému léku si toho moc nepamatuje. Detektiv zjistí, že plastický chirurg v jiném státě si tohoto léku koupil velké množství, a tak se tam vydává. Na místě zjistí, že je to masový vrah a tak jedou zpátky na místo únosů. Tam konečně najdou úkryt, kde je vrah, kterého zastřelí, a ještě jeden chlapík, který ženy pravděpodobně unášel, ten jim ale uteče. Detektiv v kanceláři podle rukopisu zjistí, že únosce je jeden z policistů a vyráží k doktorce, kde ho zastřelí.

Jakub Vrána, 7.1.2006, ČSFD 3/5

Diskuse

Andrew:

Tak jsem se zase jednou docela nasmál. Koukám, že sis dal za úkol každý týden osvětlit nějaký film. Mno, scénáristi z Hollywoodu by nad Tebou zaplakali (a učitelky češtiny možná taky :-)). Já zas po přečtení tvých obsahů pláču nad nimi, neboť většina filmů vypadá jako pořádná slátanina. Doufám, že Ti to vydrží, abych se sem mohl kouknout vždy, než půjdu do videopůjčovny.
# 5.2.2006 16:10:27

Jakub Vrána:

Děkuji za první komentář na tomto webu. Za úkol jsem si nic nedal - píšu si děje filmů, abych se na ně poněkolika letech nemusel dívat znovu jenom proto, abych si vzpomněl, jak dopadly. A na web to dávám proto, že by to mohlo posloužit i někomu jinému.

Na svém pravopisu a gramatice si poměrně zakládám, takže jestli máš něco konkrétního, tak napiš a probereme to. Na slohovém ztvárnění si tolik záležet nedávám, což je i důvod, proč většina filmů může vyvolávat dojem slátaniny. Proto bych ani nedoporučoval se na základě těchto popisů rozhodovat o shlédnutí filmu, kromě toho člověk přijde o pointu. Recenze jsou třeba na ČSFD, pod každým článek je na tamní informace o filmu odkaz.
# 6.2.2006 09:53:35

Andrew:

Tak přeci jen někde první. :-)

S tou češtinou jsem to myslel z legrace, jelikož vím, že na pravopisu si opravdu zakládáš (narozdíl od jiných - viz. já). Pobavil mě ale ten sloh, jelikož takhle stručně sepsané obsahy vypadaly opravdu komicky a připomněly mi roky na gymnáziu, kdy jsem si o hodinách češtiny vyslechl desítky podobně stylizovaných obsahů knih (což jsem tehdy považoval za naprostou zhůvěřilost). Nciméně chápu, že jsi se nesnažil psát slohovku na téma "Co jsem viděl v neděli", ale jen stručnou připomínku obsahu.

U filmů, u kterých nevím o čem jsou, se samozřejmě dívám jen na recenze a nepřipravil bych se o překvapení ze strhujícího závěru (mimochodem dík za tip na ČSFD - už jsem si ho včera prohlížel).
# 6.2.2006 12:06:12

Jenn:

Hodně stručný.........
# 20.5.2006 15:52:20

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.