Téměř dokonalý zločin (The Gift)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Annie je občas schopná nahlížet do budoucnosti. Žije ale se třemi dětmi a bez manžela, kterého zabil výbuch v továrně. Donnie, který mlátí svoji manželku, které Annie radí, ať od něj odejde, považuje Annie za čarodějnici a všemožně jí vyhrožuje. Davidova snoubenka, se kterým si Annie padla do oka, je zavražděna, a tělo je nalezeno díky schopnostem Annie na pozemku Donnieho.

Donnieho zavřou, ale Annie začne docházet, že to není skutečný vrah. Spojí se s Davidem, ale záhy pochopí, že vrahem je právě on. Annie zachrání obecní blázen Buddy, kterému Annie pomáhala, protože ho zneužíval otec (kterého se Buddy za trest pokusil upálit), ale Annie nakonec zjistí, že Buddy byl tou dobou v nemocnici.

Jakub Vrána, 26.11.2005, ČSFD 5/5

Diskuse

Evelyn:

Prima, ale ten fór na konci spočívá v tom, že Buddy se těsně před tím, než zachránil Annie, v nemocnici oběsil, takže ji před Davidem (kterému došlo, že Annie se svými vizionářskými schopnostmi na všechno přijde a chtěl ji tedy zabít) zachránil pravděpodobně jeho duch.
# 29.5.2006 08:58:54

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.