Tři králové (Three Kings)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Tři vojáci po skončení operace Pouštní bouře najdou u jednoho zajatce mapu, o které si myslí, že je dovede ke zlatu ukradenému z Iráku. Spojí se s nimi speciální agent, který je ke zlatu skutečně dovede. Když už ho mají naložené v náklaďáku, tak se rozhodnou ještě osvobodit jednoho kurdského zajatce, jenže v tom přijede tank s Iráčany. Stihnou ujet, ale Iráčani po nich vystřelí granát s plynem, takže najedou do minového pole, přijdou o náklaďák a jeden z nich je zajat. Zbytek se spojí s osvobozeným Kurdem a jeho lidmi, dojdou pro nová auta a chystají záchrannou operaci. Zajatý voják mezitím zavolá své manželce, udá jí své souřadnice a řekne jí, ať se spojí s velením.

Záchranná operace spočívá v tom, že do tábora přijedou luxusními auty, takže si Iráčani budou myslet, že jede Sadám. To se povede, jeden sice zahyne, ale vojáka zachrání a s uprchlíky jedou na hranice. Vtom se ale objeví americké vrtulníky, které přiletěly díky manželce zajatého vojáka, a zatknou je. Hrozí jim vojenský soud, nakonec se ale dohodnou, zlato Kuvajtu vrátí, ale nějaké samozřejmě chybí. Z armády odchází se ctí.

Jakub Vrána, 24.11.2006, ČSFD 4/5

Diskuse

hovno:

skvělej film!!!!
# 6.6.2007 01:42:47

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.