Účastníci zájezdu

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Autobusového zájezdu k moři se účastní několik skupin lidí, kteří se navzájem neznají. Dospělá Jolana jede s rodiči a protože nemá valné mínění o své kráse, tak se vší silou snaží někoho ulovit. Zkusí to na zpěváka Maxe, ten ji ale odmítne. Flirtuje s ním průvodkyně Pamela, ale vždy, když má dojít na intimnosti, tak mu Pamela řekne, co blázní. Políbí ho až v momentě, kdy má "rozdělanou" Irmu, takže mu košem dají nakonec obě. Irma začne svádět místního plavčíka, její kamarádka Denisa si ale v pravý okamžik sundá vrchní díl plavek, takže jí ho přebere. Irma jí to poslední noc vrátí, kdy se s ním vyspí poté, co se s ním Denisa rozejde. Mezitím se Irma baví alespoň s Jolaniným otcem, který si s manželkou už v podstatě nemá co říct, k ničemu nakonec ale nedojde. Pamela se s Maxem nakonec vyspí, ten má ale potom co dělat, aby se jí zbavil. Jolana nakonec skončí v náručí podivínského potápěče, což se matce moc nelíbí, ale nakonec uzná, že si moc vybírat nemůže.

Ve filmu jsou i další postavy, např. Maxovi homosexuální kamarádi, buranská rodinka, dvě mírně senilní dámy, řidiči Karel a Karel, vše se pěkně prolíná a vlastně nikam nespěje.

Jakub Vrána, 28.7.2006, ČSFD 4/5

Diskuse

Martina:

Akorát bych neříkala, že se Jolana snaží za každou cenu někoho sbalit. Spíš ji k tomu nutí matka, ne?
# 21.11.2007 20:10:35

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.