Úkryt (Panic Room)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Máma s dcerou se nastěhují do obrovského domu v New Yorku. Hned první den se do domu vloupou tři lupiči, kteří si mysleli, že dům bude ještě prázdný. Máma s dcerou se schovají do speciálního úkrytu chráněného betonem a ocelí, ve kterém mají díky kamerám přehled o celém domě. Lupiči ale do úkrytu potřebují, protože tam je trezor s penězi, a tak se je snaží všemožně dostat ven. Např. jim tam pustí plyn, máma ale nezazmatkuje a zapálí ho, takže to jednoho lupiče pěkně sežehne.

Když se lupiči začnou hádat, tak se mámě podaří na chvíli vyběhnout ven a získat mobil, vevnitř ale není signál. Mezitím se organizátor akce rozhodne rezignovat a spokojit se s poměrnou částí dědictví, to se ale druhému nelíbí a zastřelí ho. Máma se pokusí napojit na normální telefonní okruh a než to lupiči zjistí, tak se jí podaří spojit se svým bývalým manželem, který za nějakou dobu přijede.

Lupiči ho zajmou a předstírají hádku, takže máma vyběhne dceři trpící cukrovkou pro inzulín. Dovnitř se místo ní ale dostanou lupiči, jenže pistole zůstane venku, takže se bojí ven. Jeden z nich si ve dveřích přiskřípne ruku, ale druhý je rozumný a dceři lék dá.

Pak lupiči vyloupí trezor, máma mezitím rozbije kamery a schová se v domě. Lupiči při odchodu narazí na manžela s pistolí a domluví se s ním, že když pustí dceru, tak je nechá jít. Máma je napadne zezadu kladivem. Hlavního padoucha trefí, druhý se vydá na útěk. Máma se pere a když už to vypadá, že to koupí kladivem do hlavy, tak se uprchlý lupič vrátí a agresora zastřelí. Mezitím dorazí policie a zatkne ho.

Jakub Vrána, 11.12.2005, ČSFD 5/5

Diskuse

Evelyn:

Prima! Přesně tohle jsem potřebovala vědět, abych se ujistila, že se na to nemám koukat. Tisíceré díky.
# 29.5.2006 09:01:23

Jan Spokojený:

Teď mám konečně přehled o něčem, co jsem ani vidět nechtěl - rychle a přehledně.
# 4.8.2008 09:31:50

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.