Umění boje (The Art of War)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Shaw pracuje jako tajný agent OSN. V úvodu ukradne data z počítače severokorejského generála, čímž ho donutí pokračovat v mírovém jednání, takže OSN slaví úspěchy.

Při další akci má zajistit odposlech na konferenci, kde má dojít k podpisu čínsko-americké dohody. Čínský velvyslanec je ale zastřelen a když Shaw honí vraha, tak ten zastřelí i jeho parťáka a policie Shawa zatkne jako domnělého pachatele. Kapitánovi je ale jasné, že to není ten pravý. Při převozu Shawa osvobodí čínská Triáda, aby na něj vraždu definitivně hodila, Shaw je ale pozabíjí a osvobodí se. Když jde do nemocnice za ženou, kterou vrahové zranili, tak zachrání její kolegyni tlumočnici před vrahy, kteří tam taky zrovna přišli. Pomocí záznamu z bezpečnostní kamery zjistí, že čínský obchodník, který stál při vraždě vedle velvyslance, o všem věděl, protože chtěl čínský trh jen pro sebe. Když za ním Shaw jde, tak je obchodník zastřelen, a když Shaw dohoní vraha, tak zjistí, že to je jeho kolega, o kterém si myslel, že je zastřelen. Tlumočnice se mezitím dozví, že v tom je namočená i Shawava nadřízená v OSN, protože nechce s Čínou spolupracovat.

Shaw zabije zrádce, čínský řidič ženskou z OSN a policie nafinguje smrt Shawa a tlumočnice, kteří odjíždí do Francie.

Jakub Vrána, 4.3.2006, ČSFD 3/5

Diskuse

bot:

Nejoblíbenější český web o umění boje
http://aiki.euweb.cz
# 14.8.2007 15:45:48

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.