Útěk do Mexika (The Getaway)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Doc osvobodí při převozu vězně a když si jede do Mexika pro odměnu, tak ho zatknou. Objednatel osvobození totiž vězně pouze zastřelí a Doce nechá zatknout policií. Ten prosí svou ženu Carol, ať přiměje obchodníka Jacka, aby ho z vězení dostal. Ten to nakonec udělá, ale chce po něm vyloupení trezoru a za parťáka mu dá Rudyho, který mu při první akci uletěl, místo aby ho zachránil. Loupež se povede, ale Rudy zabije třetího parťáka a chce zabít i Doce, ten se ale ubrání. Když si jede k Jackovi pro peníze, tak se ukáže, že se s ním Carol vyspala a vypadá to, že je s ním domluvená na odstranění Doce. Ona místo toho ale zabije Jacka, shrábnou peníze a ujíždí do Mexika.

Jackovi lidé ví, kam si Doc pojede pro pas a tak si tam na něj počkají. Na stejné místo vyráží i Rudy, který díky neprůstřelné vestě přežil Docovu obranu. Protože je zraněn, tak se nechá ošetřit od veterináře a svede jeho ženu. Oba je vezme s sebou a když se ženou souloží, tak se manžel oběsí, ženě to ale moc nevadí.

Carol mezitím peníze ukradne nějaký zlodějíček, Doc ho ale dopadne a peníze mu zase vezme. Kvůli tomu je objeví policie, oni ale uniknou.

Když dorazí do hotelu pro pasy, tak se tam potkají s Rudym a s Jackovými lidmi. Všechny postřílí a odjedou do Mexika. Tam je sveze dědula, který si kvůli hladké spolupráci přijde na 40 tisíc.

Jakub Vrána, 10.4.2006, ČSFD 4/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.