Vražedné alibi (Just Cause)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Černoch Bobby je obviněn z vraždy holčičky a policajti z něj vymlátí přiznání. Z cely smrti přes svou matku sežene právníka, který proti trestu smrti vystupuje, a ten ho nakonec dostane ven. Masový vrah, který také čeká na popravu, mu totiž popíše místo, kde je schovaná zbraň, a popíše i vraždu holčičky.

Masový vrah potom volá právníkovi, ať jede navštívit jeho rodiče. Ten je nalezne mrtvé a tuší, že to udělal Bobby, což mu vzápětí potvrdí i masový vrah. Bobby to udělal na oplátku za to, že masový vrah vzal na sebe vraždu holčičky. Bobby unese právníkovu dceru a ženu, která ho před časem obvinila z napadení spolužačky, což ho připravilo o stipendium, ale protože ho zatknul bývalý kluk spolužačky, tak to u soudu neuspělo. Tímhle se jí chce Bobby pomstít.

S policajtem, kterému právník pěkně lezl na nervy, se je vydají zachránit, což se jim povede a Bobbyho zastřelí, masový vrah je popraven.

Jakub Vrána, 26.3.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.