Všechno nejlepší k narozeninám (Boldog születésnapot!)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

András chce v den svých třicátých narozenin dohnat vše, co zameškal. Prožít sex se dvěmi ženami (vyhledá prostitutky), pořídit si auto (ukradne ho), byt a manželku. Po splnění prvních dvou cílů si chatem domluví rande na nádraží, kde místo toho náhodou narazí na těhotnou Gyöngyi, která chce poradit cestu. Protože to je daleko, tak ji tam odveze. Ona na místě udělá scénu chlapovi před jeho manželkou, že s ním čeká dítě, takže jí dá chlap peníze. Ona potom v baru Andrásovi prozradí, že má břicho falešné a spolu s ním vyráží za další obětí. András ji při tom seznámí se svým plánem a pod pohrůžkou, že vše řekne policii, ji donutí předstírat jeho manželku.

Večer se vloupají do letního domu a když se ve vaně začnou líbat, tak mu Gyöngyi řekne, že je opravdu těhotná a že nemá náladu. Na nádraží se rozejdou, načež András sedne opilý do ukradeného auta. Chytne ho policie, které uteče, při útěku se ale zraní. V nemocnici u něj sedí matka, se kterou dosud žije.

Jakub Vrána, 25.9.2006, ČSFD 5/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.