Zelená míle (The Green Mile)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Paul je dozorce ve vězení pro zločince odsouzené k smrti. Je tam také obr John, který údajně zabil dvě holčičky. Paul má zánět močových cest, který John zázračně, pouze svým dotykem, vyléčí. Jeho nadpřirozené schopnosti se projeví i tím, že oživí zabitou myš. To Paula přivede na myšlenku, že Johna zavede k manželce svého nadřízeného, která trpí rakovinou. John ji skutečně vyléčí, ale nemoc ze sebe nedokáže uvolnit. Vychrlí ji až do zlého dozorce Percyho, který se z toho zblázní a zastřelí šíleného vězně Billa, který je skutečným vrahem holčiček. Johna našli plačícího s nimi v náručí proto, že se je pokusil oživit, ale neměl dost síly.

Paul Johnovi nabídne útěk, ten ale odmítá a je popraven. O mnoho let později Paul tento příběh vypráví v domově důchodců - díky zákroku Johna je stejně jako myš dlouhověký.

Jakub Vrána, 24.6.2006, ČSFD 5/5

Diskuse

Monča:

Je to suprovej film!!!
# 1.3.2007 10:57:55

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.