Zločin z vášně (The Rich Man's Wife)

Následující text obsahuje popis děje filmu včetně prozrazení závěrečné pointy bez nároku na úplnost a přesnost. Pokud jste tedy film ještě neviděli a máte rádi překvapení, tak dále nečtěte.

Manžel nechá Josie ve srubu u jezera. Když se jí rozbije auto, tak jí ho pomůže opravit Cole, za což ji pozve na večeři. Tam se o ni uchází a nabízí jí, že manžela zabije, ona ho ale odmítne. Když ji doveze do srubu, tak ji chce znásilnit, ona ho ale postřelí, takže se ubrání. Když se vrátí do města, tak už jsou s manželem zase zadobře. Když se manžel vrací domů, tak ho Cole zabije a jede za Josií. Policie ji podezřívá, ona ale nemůže nic říct, protože by z ní Cole udělal spolupachatelku.

Nora policii ukáže fotky Josie, které udělal Nořin bývalý manžel Jake, takže se ukáže, že jsou milenci. Jake je navíc s Colem dohodnutý, že si Josie vezme a zisk si rozdělí. Cole chce ale raději všechny postřílet. Zabije Jaka, ale Josie ho v sebeobraně zabije. Z policejní stanice ji odváží Nora a z jejich rozhovoru vyplyne, že to celé naplánovaly ony dvě, aby se zbavily chlapů a dostaly prachy.

Jakub Vrána, 17.3.2006, ČSFD 3/5

© 2005 Jakub Vrána. Můžeme si tykat.